"CyberPolis" w Planetarium EC1

Z technologią fulldome spotykamy się w naszym planetarium na co dzień, ale nie codziennie nasi graficy odnoszą sukces na międzynarodowych festiwalach. Cieszą nas szczególnie nominacje związane z dziełami artystycznymi, które pod kopuły planetariów siłą rzeczy trafiają rzadko. Z dumą i radością informujemy, że w gronie najlepszych miniatur znalazła się praca Joanny Salety.

Zeiss-Planetarium w Jenie jest najstarszym nieprzerwanie działającym planetarium na świecie. Otworzono je w 1926 roku i od tej pory pełni funkcie edukacyjne dla kolejnych pokoleń. Nic zatem dziwnego, że to właśnie tutaj swój dom znalazł FullDome Festival, największa i najważniejsza impreza tego typu na naszym kontynencie. Podczas jego tegorocznej, dwunastej już edycji, do wąskiego grona finalistów trafiła miniatura filmowa "CyberPolis" autorstwa Joanny Salety, która na co dzień pracuje w zespole graficznym Planetarium EC1.

Zaprezentowany międzynarodowemu jury film fulldome ma tylko kilka minut. Z tego powodu nie może stanowić odrębnego pokazu planetaryjnego. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby poprosić naszego prezentera o włączenie go na końcu jednego z naszych standardowych pokazów. Wystarczy zgłosić taką chęć a w miarę możliwości spełnimy to życzenie. Co prawda nie możemy pokazywać "CyberPolis" na pokazach przeznaczonych dla najmłodszych widzów, ale na wszystkich innych - jak najbardziej!

Na zachętę kilka kadrów z miniatury Joanny Salety:

Kadr z etiudy "CyberPolis" Joanny Salety

 

Kadr z etiudy "CyberPolis" Joanny Salety

 

Kadr z etiudy "CyberPolis" Joanny Salety

 

Kadr z etiudy "CyberPolis" Joanny Salety