Widownia przed pokazemPokazy dla szkół są podstawową propozycją Planetarium EC1 dla placówek edukacyjnych i przedszkoli. Nasi prezenterzy, we współpracy z doświadczonymi dydaktykami, przygotowują je dla różnych grup wiekowych (od starszych grup przedszkolnych po składające się z uczniów szkół ponadgimnazjalnych). Pokazy wypełniają minima programowe zgodne z odpowiednimi przepisami.

Planetaria kojarzą się przede wszystkim z nauką astronomii i astronautyki — rzecz jasna Kosmos, planety i mniejsze obiekty z przestrzeni pozaziemskiej znajdują się jak najbardziej w kręgu naszych zainteresowań. Ale astronomia to nie wszystko. Na naszej kopule prezentujemy również pokazy z dziedziny przyrodniczej (np. rewelacyjny wizualnie i merytorycznie pokaz poświęcony ewolucji ziemskiej fauny). Wykorzystanie możliwości najnowocześniejszego w Europie Środkowo-Wschodniej systemu wyświetlania animacji fulldome jest możliwe także w nauczaniu matematyki, geometrii, fizyki i innych przedmiotów.

Oferta programowa Planetarium EC1 będzie się regularnie poszerzać, z przyjemnością wysłuchamy Państwa sugestii w sprawie wyboru tematów.

Pokazy dla szkół oferujemy od wtorku do piątku w godzinach 900–1400 (w poniedziałki Planetarium EC1 nie będzie prowadzić prezentacji). Dokładne informacje o zakresie tematycznym oraz godzinach można znaleźć w dziale REPERTUAR. Rzecz jasna jesteśmy elastyczni i w razie zapotrzebowania zgłoszonego przez odpowiednią liczbę widzów istnieje możliwość przeprowadzenia lekcji poza standardowymi godzinami. Przeciętnie jeden pokaz trwa poniżej 50 minut.

Po godzinie 1400 Planetarium EC1 będzie prezentować pokazy popularnonaukowe, z których rzecz jasna mogą korzystać również uczniowie. Na wszelkie pytania z przyjemnością odpowiedzą nasi pracownicy merytoryczni oraz dział obsługi klienta.

Szczegółowe informacje o sposobach dojazdu do Planetarium EC1 zamieściliśmy w dziale ZAPLANUJ WIZYTĘ W EC1.