Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

 

EC1 Łódź – Miasto Kultury, którego częścią jest nasze planetarium, jest obiektem dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami ze względu na choroby narządów ruchu. Sala projekcyjna pod kopułą jest przystosowana do jednoczesnego uczestnictwa w pokazie dwóch osób na wózkach lub pojazdach o zbliżonych gabarytach. Prosimy o rezerwację telefoniczną (+48 42 600 61 00 wew. 1), abyśmy mogli potwierdzić, że specjalne miejsce jest dostępne na danym pokazie.

Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą skorzystać z transportu oferowanego przez Zakład Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK-Łódź Spółka z o.o. (tel. 196-23) Jednorazowa usługa kosztuje 12 zł, można korzystać z efektywnie tańszych abonamentów na przejazdy. Niestety, z powodu dużego obłożenia zleceniami, rezerwacji należy dokonywać na tydzień przed realizacją usługi. W dni robocze polecamy korzystanie z pokazu rozpoczynającego się o 11:30 i kończącego się o 12:30 (są to godziny „poza szczytem”). W weekendy nie ma „godzin szczytu”, zapraszamy zatem od 10:00 do 19:00.

Niepełnosprawni w planetarium EC1Pomiędzy ulicą dojazdową prowadzącą od ul. Targowej północną stroną budynku EC1 Wschód (czyli od strony dworca Łódź Fabryczna) a drzwiami zewnętrznymi nie występują żadne bariery dla wózków, które przekraczałyby 2 cm.

Na terenie budynku EC1 Wschód osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać z windy o wygodnych, dużych gabarytach. Windą tą można dostać się do sali projekcyjnej Planetarium EC1 samodzielnie lub z pomocą naszych pracowników.

Wjazd na wyższe piętra może wymagać identyfikacji kartą elektroniczną posiadaną przez naszych pracowników — prosimy o zgłaszanie się do nich, na pewno pomogą. Tą samą windą można wjechać na kondygnacje z salami konferencyjnymi.

Na terenie kompleksu — zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku — znajduje się wiele różnorodnych miejsc do siedzenia (ławki, pufy, fotele), które mogą być przydatne dla osób starszych i posłużyć w chwilach koniecznego odpoczynku.

Z powodów technicznych aktualnie nie możemy zapewnić obecności tłumacza języka migowego.

 

 

Mapa kompleksu EC1 Łódź z zaznaczonymi drogami dojazdu i dojścia

 

 

 

Dojazd do EC1 Łódź dla autokarów szkolnych

 

Mapa dojazdu do EC1 Łódź dla autokarów szkolnych