10:30 Legendy nocnego nieba: Perseusz i Andromeda - Pokaz w planetarium
Pod kopułą Planetarium EC1 opowiemy Wam o losach greckiego herosa Perseusza a także dwóch królewskich rodzin - władców Argos (króla Akrizjosa i jego córki Danae) oraz Etiopii (króla Cefeusza, królowej Kasjopei oraz królewny Andromedy).
Brak wolnych miejsc
12:00 Kosmos dla najmłodszych - Pokaz w planetarium
Oto coś specjalnego dla najmłodszych widzów (od 5 roku życia). Rozbuchana kolorami, magiczna podróż przez Układ Słoneczny. Pokaz jest prowadzony w całości na żywo, prezenter stawia na interakcje z dziećmi i... bawi się wraz z nimi.
Brak wolnych miejsc
13:30 Dwa szkiełka - Pokaz w planetarium
Zabieramy widzów w podróż do czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Poznamy również historię odkryć wielkich astronomów i fizyków: Galileusza, Huygensa, Newtona, Hubble'a oraz wielu innych, których badania stały się możliwe dzięki wynalezieniu ponad 400 lat temu pierwszego teleskopu.
Brak wolnych miejsc
15:30 Czarne dziury - Pokaz w planetarium
W czasie pokazu w Planetarium EC1 widzowie dowiedzą się jak powstają, gdzie się znajdują oraz jaki wpływ na Wszechświat mają te obiekty. Spróbujemy wyjaśnić lub choćby zdefiniować pojęcia "horyzontu zdarzeń", "osobliwości" oraz "zakrzywienia czasoprzestrzeni".
Brak wolnych miejsc
17:00 Niezbadane Światy - Pokaz w planetarium
Zapraszamy w podróż do niezwykłych planet pozasłonecznych. Czy wyglądają tak jak Ziemia lub inne planety naszego Układu Słonecznego? Czy nadają się do kolonizacji? Czy mogło na nich narodzić się życie?
Brak wolnych miejsc
18:30 Gwiazdozbiory zimowego nieba - Pokaz w planetarium

Informacja telefoniczna:

tel. 539 997 693

Wolne miejsca: 70