10:30 Polaris (dla rodzin i dzieci 5-9 lat) - Pokaz w planetarium
Poznajcie Vladimira – niedźwiedzia polarnego mieszkającego, jak wszystkie inne, na biegunie północnym. Lubi budować domki z lodu a obok nich – przeręble. Pewnej polarnej nocy do igloo Vladimira zbliża się dziwna postać, ciągnąca za sobą jeszcze dziwniejszą walizkę...

Informacja telefoniczna:

tel. 539 997 693

Wolne miejsca: 104

12:00 Kosmos dla najmłodszych - Pokaz w planetarium
Oto coś specjalnego dla najmłodszych widzów (od 5 roku życia). Rozbuchana kolorami, magiczna podróż przez Układ Słoneczny. Pokaz jest prowadzony w całości na żywo, prezenter stawia na interakcje z dziećmi i... bawi się wraz z nimi.
Liczba miejsc na rezerwację: 54
13:30 Niezbadane Światy - Pokaz w planetarium
Zapraszamy w podróż do niezwykłych planet pozasłonecznych. Czy wyglądają tak jak Ziemia lub inne planety naszego Układu Słonecznego? Czy nadają się do kolonizacji? Czy mogło na nich narodzić się życie?
Liczba miejsc na rezerwację: 90
15:30 Czarne dziury - Pokaz w planetarium
W czasie pokazu w Planetarium EC1 widzowie dowiedzą się jak powstają, gdzie się znajdują oraz jaki wpływ na Wszechświat mają te obiekty. Spróbujemy wyjaśnić lub choćby zdefiniować pojęcia "horyzontu zdarzeń", "osobliwości" oraz "zakrzywienia czasoprzestrzeni".
Liczba miejsc na rezerwację: 53
17:00 Dwa szkiełka - Pokaz w planetarium
Zabieramy widzów w podróż do czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Poznamy również historię odkryć wielkich astronomów i fizyków: Galileusza, Huygensa, Newtona, Hubble'a oraz wielu innych, których badania stały się możliwe dzięki wynalezieniu ponad 400 lat temu pierwszego teleskopu.
Liczba miejsc na rezerwację: 106
18:30 Gwiazdozbiory wiosennego nieba - Pokaz w planetarium